Letnji ubrzani kursevi

Časove vode prvaci i solisti baleta narodnog pozorišta i inostranih plesnih kompanija

02 – 07. jul

Sa radošću vas obaveštavamo da će La Classe Dance Studio biti domaćin letnjeg ubrzanog kursa od 2. do 7. jula 2024. Ovaj jednonedeljni program je osmišljen za devojčice i dečake između 7 i 18 godina i nudi raznovrsnu paletu predmeta uključujući i klasični balet, repertoar/tehniku u špic patikama, varijacije, savremeni balet i karakterne igre.

Polaznici će imati jedinstvenu priliku da uče od solista i profesionalaca, stičući dragocene uvide i iskustva iz sveta plesa. Pridružite nam se na nedelji rasta, učenja i saradnje sa vrhunskim učiteljima u industriji. Ne propustite priliku da unapredite svoje baletske veštine dok se povezujete sa istomišljenicima.

Predavači

Klasični balet

Shinichiro Ebe

Solista Baleta i Narodnog pozorišta u Beogradu

Obrazovanje:

  • započeo je svoje baletsko obrazovanje sa 11 god. na baletskoj akademiji Acri Horimoto u Japanu
  • školovao se u Royal Winnipeg Ballet School, Canada (2016-2018)
  • diplomirao je u John Cranko School, Germany (2018-2020)

Radno iskustvo:

  • 2020-2021. Philadelphia Ballet
  • 2021-2023. Narodno kazalište u Splitu
  • 2023. Narodno pozorište u Beogradu

Nagrade/Stipendije:

  • Prva nagrada na Yokohama Ballet Competition, Japan
  • Prva nagrada na NBA Ballet Competition, Japan.
  • Prva nagrada na Japan Ballet Grand prix.
  • Stipendije od strane: Royal Winnipeg Ballet School, The Australian Ballet School, Tanz Akademie Zürich, Kiev Ballet School, John Cranko School.

Shinichiro je igrao solo uloge u raznovrsnom klasičnom i savremenom repertoaru. Izdvajamo: Žizela (Seljački pas de deux), Labudovo jezero (Pas de trois/Šut), Gusar (Ali), Rajmonda (pas de quatre), Pahita (Pas de trois), Kopelija (Franc), Vragolanka (Grand pas de deux), Uspavana lepotica (Grand pas de deux), Evgenije Onjegin (Lenski), Veliki Getsbi (Mafia) itd.

Repertoar/tehnika u špic patikama

Bojana Žegarac-Knežević

Prvakinja Baleta Narodnog pozorišta u Beogradu

Obrazovanje:

  • Osnovna i srednja baletska škola “Lujo Davičo”-Beograd, Srbija

Radno iskustvo:

  • Narodno pozoriste u Beogradu
    • 2004. Solistkinja II
    • 2005. Solistkinja I
    • 2015. Prima balerina

Bojana igra vodeće uloge u mnogim predstavama, neke od njih su:

Labudovo jezero (D. Parlic/K. Kostjukov), Uspavana lepotica (V. Logunov), Žizela (L. Lavrovski), Kraljica Margo (K. Simić), Jesenje cveće (M. K. Pjetragala), Nečista krv (L. Pilipenko), Šest plesova (J. Kylian), Pahita (D. Dobrijević), Žar ptica (D. Sajfert), Uspavana lepotica (V. Logunov), Don Kihot (V. Logunov/V. Vasiljev), Aleksandar (R. Savković), Petar Pan (B. Stajvel), Slika Dorijana Greja (V. Logunov), Krcko Orascic (K. Kostjukov) i mnoge druge…

Karakterne igre

Olga Olćan-Miljević

Solistkinja Baleta II Narodnog pozorišta u Beogradu

Obrazovanje:

  • Osnovna i srednja baletska škola u Novom Sadu-Novi Sad, Srbija

Radno iskustvo:

  • Narodno pozorište u Beogradu
    • 2002. Treća solistkinja
    • 2005. Druga solistkinja

Olga igra solo i prve uloge u mnogim baletskim i operskim predstavama uključujući: 

Don Kihot (V. Logunov/V. Vasiljev), Romeo i Julija (D. Parlic), Labudovo jezero (D. Parlic/K. Kostjukov), Kraljica Margo (K. Simić), Jesenje cveće (M. K. Pjetragala), Žar ptica (D. Sajfert), Uspavana lepotica (V. Logunov), Kavez (L. Pilipenko), Aleksandar (R. Savković), Bajadera (G. Komleva), Krcko Oraščić (K. Kostjukov), Dama sa kamelijama (L. Pilipenko), Aida (K. Kostjukov), Travijata (V. Logunov), Karmen (L. Pilipenko/E. Jovanovic) i mnoge druge….

Nagrade:

  • 2005. Nagrada grada Beograda za ansambl predstave “Ko to tamo peva”
  • 2011. “Dimitrije Parlic” za ansambl predstave “Šest plesova”
  • 2021. Terpsihora

Savremeni balet

Nevena (Jovanović) Trbović

Članica ansambla Jasmin Vardimon Dance Company-London, Ujedinjeno Kraljevstvo

Obrazovanje:

  • Osnovna i srednja baletska škola “Lujo Davičo”-Beograd, Srbija
  • 2007/2008/2009. Letnji kurs, Impuls Tanz – Beč, Austrija 

Školska dostignuća: 

  • Prva nagrada za solo koreografiju na školskom takmičenju-Beograd, Srbija
  • Prva nagrada za solo koreografiju na Republičkom takmičenju-Beograd, Srbija
  • Šesto mesto za solo koreografiju na Internacionalnom takmičenju-Berlin, Nemačka

Radno iskustvo:

  • 2009-2013. nastavnica savremenog baleta u Srednjoj baletskoj školi “Lujo Davičo”-Beograd, Srbija
  • 2009-2013. profesionalni angažman igrača  u Bitef Teatru-Beograd, Srbija 
  • profesionalna igračica u kompaniji Jasmin Vardimon-London, Ujedinjeno Kraljevstvo

Nevena je sarađivala sa mnogim renomiranim koreografima savremenog pokreta, kao što su: Kiersten Muller, Guy Weizman i Roni Haver, Isidora Stanisic, Maša Kolar, Zoran Markovic, Edward Clug, Jasmin Vardimon itd.

Grupe

Radionica će biti podeljena u dve grupe, prema uzrastu.
Za obe grupe je obezbeđena užina u pauzi.

Grupa 1

uzrast od 7 do 11 godina
3 časa dnevno
  • Klasični balet
  • Repertoar
  • Karakterne igre

Grupa 2

uzrast od 11 do 18 godina
4 časa dnevno
  • Klasični balet
  • Repertoar
  • Karakterne igre
  • Savremeni balet

Kontaktirajte nas

Kontaktirajte nas telefonom, mejlom, putem kontakt forme na našem sajtu ili preko Instagrama za više informacija i rezervaciju mesta.
*Broj mesta je ograničen.

Kontaktirajte nas

Kontaktirajte nas telefonom, mejlom, putem kontakt forme na našem sajtu ili preko Instagrama za više informacija i rezervaciju mesta.
*Broj mesta je ograničen.

Ostanite sa nama

Raspored će uskoro biti objavljen! Jedva čekamo da plešemo sa vama!

Call Now Button